محکومیت فیلم آرگو در پارلمان نیوزلند

فلیم " آرگو " به نظر می رسد غیر از ایران منتقدان دیگری هم دارد. پارلمان نیوزلند در اعتراض به نشان دادن چهره منفی از دیپلمات های نیوزلندی در فیلم آرگو این فیلم را محکوم کرد.
به گزارش شفاف به نقل از شبکه تی وی ان زد، اعضای پارلمان نیوزلند به اتفاق آرا فیلم آرگو که نشان می دهد دیپلمات های نیوزلندی تعدادی از آمریکایی ها را که قصد فرار از تهران داشتند را محکوم کردند.
نمایندگان پارلمان نیوزلند اعلام کردند این صحنه نادرست است و در واقع نیوزلند در آن زمان آمریکایی های را با خودرویی به فرودگاه تهران منتقل می کند تا بتوانند از آنجا به سوئیس بروند.
" وینستون پیتر " رهبر حزب " نیوزلند در اولویت "که پیشنهاد دهنده این طرح است در این باره گفت: فیلم آرگو وجهه نادرست و خطرناکی از نقش شجاع دیپلمات های نیوزلندی در آن زمان نشان می دهد.
" کین تایلور " سفیر سابق کانادا در تهران که در آزادی گروگان های آمریکایی نقش بارزی ایفا کرده بود نیز چندی پیش به دلیل کم توجهیی به نقش وی در آزادی این گروگان ها از فیلم آرگو انتقاد کرد.
فیلم آرگو به کارگردانی و بازی " بن افلک " به حادثه اشغال سفارت آمریکا در ایران و آزادی گروگان های آمریکایی در این حادثه با کمک سفارت کانادا می پردازد. در این فیلم گروگان های آمریکایی به مقر سفیر کانادا می روند و از طریق این سفارت به عنوان یک گروه فیلم سازی کانادایی از ایران خارج می شوند.
فیلم آرگو که به دلیل حمایت از " سی آی ای " آمریکا و ایران ستیزی مورد انتقاد شدید ایران است اخیرا توانست جایزه اسکار بهترین فیلم را از آن خود کند.
/ 0 نظر / 7 بازدید