سرقت اطلاعات کامپیوتر تنها با لمس کردن آن!

You-can-steal-data-from-a-computer-by-touching-it-1اکثر روش هایی که برای سرقت اطلاعات از یک شبکه و یا کامپیوتر وجود دارد، نه تنها دشوار بوده و به ابزار خاصی نیاز دارند، بلکه زمان زیادی نیز برای دسترسی پیدا کردن لازم دارند. اما گروهی از محققان دانشگاه تل آویو موفق به ابداع روشی شده اند که به کمک آن می توان به راحتی و با سرعت بالا، اطلاعات یک کامپیوتر را تنها با لمس کردن آن به سرقت برد.

نت شهر: روش این محققان بدین گونه است که شما دستبند مخصوصی را می پوشید و سپس به کمک آن، نوسان های بسیار ریز جریان برق به هنگام رد و بدل شدن اطلاعات را دریافت می کنید. محققان اعلام کرده اند که این روش می تواند تکنیک های رمزگذاری قوی همچون 4096-bit RSA را نیز بشکند. گفته شده که در برخی موارد حتی نیاز به لمس کردن مستقیم دستگاه نیست و می توان از راه دور اطلاعات را ثبت کرد. تاکنون این گروه توانسته اند کلیدهای امنیتی شبکه های متصل و کابل های ویدیویی را نیز کشف کنند.

این روش در حال حاضر در مرحله ی آزمایشی بوده و ابزار مخصوص آن نیز بسیار محدود و خاص هستند، پس فعلاً نباید نگران افراد غریبه ی متجاوزگر بود! این روش با استفاده از تکنیک رمزگذاری GnuPG به سرقت اطلاعات می پردازد که در حال حاضر برای محدود کردن قابلیت های آن اقداماتی انجام شده است تا افراد خرابکار نتوانند از آن استفاده کنند. همچنین برای رمزگشایی از کامپیوترها باید به طور مداوم نوسانات الکتریسیته نظارت شود تا بتوان براساس آن ها به کلید امنیتی دست پیدا کرد. بدین ترتیب خرابکاران نمی توانند در هر زمان که می خواهند از این روش استفاده کنند و موانعی بر سر راهشان وجود دارد.

البته محققان تل آویو می گویند که اساس و بنیان این روش به گونه ای است که نمی توان به صورت قطعی جلوی نفوذ آن را گرفت، مگر اینکه به دور کامپیوتر و دستگاه های خود جعبه و یا قفسی قرار دهید تا از دسترس انسان ها به دور بمانند! کسی چه می داند، شاید کیس های آینده با سیم خاردارهایی به دور آن ها تولید شوند!

/ 0 نظر / 24 بازدید