انتشار آپدیت های امنیتی ماهانه توسط سامسونگ

Samsung fast tracks Android security fixes with monthly updates 1سامسونگ در روز گذشته اعلام کرد که به منظور رفع مشکلات امنیتی و فراهم آوردن بالاترین سطح امنیت در دستگاه های خود، از این پس آپدیت های امنیتی را به صورت ماهانه منتشر خواهد کرد. این آپدیت ها به صورت OTA و در قالب بسته های نسبتاً کم حجم برای دستگاه های سامسونگ عرضه خواهد شد.

 

این حرکت در پاسخ به مشکلات امنیتی جدی که به تازگی در اینترنت منتشر شده اند، به راه افتاده است. سامسونگ وعده داده که همکاری نزدیک تری با اپراتورهای موبایل جهانی داشته باشد تا بتواند هرچه زودتر راه نفوذ حفره امنیتی Stagefright را در دستگاه های ساخت این شرکت مسدود سازد. حفره امنیتی Stagefright به هکرها و متجاوزان این امکان را می دهد که از طریق ویدیوهای ارسالی توسط MMS، به دستگاه کاربر دسترسی پیدا کنند.


همانطور که گفته شد، سامسونگ قصد دارد در سریع ترین زمان ممکن، مشکلات امنیتی محصولات خود را برطرف سازد. معاون ارشد اجرایی سامسونگ، Dong Jin Koh در این باره می گوید: "از آنجایی که نرم افزارها و سیستم عامل ها روز به روز در حال شکافته شدن و مورد حمله قرار گرفتن توسط روش های جدید هستند، ایجاد روشی برای پاسخ سریع به این حملات و برطرف سازی آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است."


پس اگر از گوشی های هوشمند و تبلت های سامسونگ استفاده می کنید، به طور مرتب بخش آپدیت های نرم افزاری دستگاه خود را بررسی کنید تا در صورت انتشار آپدیت امنیتی جدید، بلافاصله آن را دانلود و نصب نمایید.

/ 0 نظر / 31 بازدید