گوگل به دنبال راه اندازی اینترنت WiFi همگانی در سطح شهر

Googles urban tech lab is working on free city wide WiFi 1هنگامی که گوگل از موسسه بهبود وضعیت شهروندی خود به نام Sidewalk Labs پرده برداری کرد، یک سوال بزرگ را ناجواب گذاشت: اینکه این موسسه جدید بر روی چه چیزی کار می کند؟ حال پاسخ این سؤال مشخص شد. Sidewalk و گروهی از مخترعین، دو کمپانی بزرگ زیرمجموعه LinkNYC را خریداری و ادغام کرده اند تا امکان دسترسی WiFi را در سرتاسر نیویورک به صورت رایگان ممکن سازند.

 

این دو مجموعه ترکیب شده تکنولوژی اینترنت برای همه LinkNYC را گسترش خواهند داد. در حالت ایده آل، روزی خواهد آمد که ما در هر خیابان امکان دسترسی به داده های وایرلس داشته باشیم. این موضوع اندکی جاه طلبانه به نظر می آید، با این حال با توجه به تمایل شدید گوگل برای اینترنت سراسری، منطقی به نظر می آید. هرچه دسترسی ما به اینترنت بیشتر شود، گوگل تبلیغات پولساز بیشتری را می تواند ارائه دهد.


گوگل پیش از این نیز پروژه های دیگری را با اهداف مشابه راه اندازی کرده بود که از آن جمله می توان به پروژه بالون های Loon و ماهواره های اختصاصی برای پخش اینترنت در مناطق محروم و دور از دسترس اشاره کرد. با آنکه بخشی از اهداف گوگل برای راه اندازی این خدمات، کسب درآمد بیشتر از طریق تبلیغات است اما اگر همین روند ادامه یابد، می توان امیدوار بود که روزی اینترنت ماهواره ای گوگل به کشور ما نیز برسد.

/ 0 نظر / 25 بازدید