هشدار القاعده به فرانسه

سخنگوی "القاعده در مغرب اسلامی" با هشدار به فرانسه از این کشور خواست تا در تصمیم گیری خود مبنی بر مشارکت در حمله علیه شورشیان مالی تجدیدنظر کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، عبدالله الشنقیطی، سخنگوی القاعده در مغرب اسلامی در نواری ویدئویی به فرانسه در خصوص عواقب مشارکت در حمله علیه شبه نظامیان مخالف دولت در شمال مالی هشدار داد.
 
در این نوار ویدئویی الشنقیطی از پاریس خواسته تا مواضع خود مبنی بر دخالت نظامی در مالی را تغییر دهد و نیروهای خود را از این کشور آفریقایی خارج کند.
 
سخنگوی القاعده با صلیبی خواندن جنگ فرانسه در مالی گفت: هدف فرانسه از دخالت نظامی در مالی جلوگیری از استقرار اسلام در مالی است و انگیزه اصلی آن نیز کینه فرانسه از اسلام و مسلمانان است.
 
پیشتر جماعت انصارالدین که یکی از گروه‌های اسلام گرای افراطی و مخالف دولت در شمال مالی هستند، پاریس را از عواقب دخالت نظامی در مالی برحذر داشته بود.
 
فرانسه به طور رسمی عملیات نظامی علیه شبه نظامیان مخالف دولت در شمال مالی را آغاز کرده و به این کشور نیروی نظامی اعزام کرده است و در جریان درگیری نیروهای فرانسوی با شبه‌نظامیان مالی تاکنون یک خلبان این کشور به دلیل سقوط هلی‌کوپترش جان خود را از دست داده است.
/ 0 نظر / 4 بازدید