کشف دو حفره امنیتی بزرگ در سیستم عامل OS X توسط یک نوجوان

macbook airچند سال پیش، وقتی بر سر تفاوت های سیستم عامل os x و ویندوز بحث می شد، این مطلب اعلام می شد که سیستم عامل os x نسبت به سیستم عامل ویندوز ایمن تر است، زیرا موارد حمله بد افزار و ویروس به آن کمتر بوده است. اما امروزه، این بحث به هیچ وجه مورد قبول واقع نمی شود.

 

در واقع، در سال های اخیر مشکلات و نقص های امنیتی بیشتری را در سیستم عامل os x مشاهده کرده ایم. اخیرا، یک نوجوان ایتالیایی آسیب پذیری های حفره امنیتی بزرگ در سیستم عامل OS X پیدا کرد که به هکری که از این نقص اطلاع داشته بود این امکان را داده بود که از راه دور به سیستم دسترسی پیدا کند.


این نوجوان که لوکا تدسکون نام دارد، جزئیات این کشف را در گیت هاپ منتشر کرد. او دو باگ را مورد استفاده قرار داد که باعث خرابی حافظه در هسته سیستم عامل OS X می شوند، از این رو دور زدن امنیت در نظر اول به معنای دور نگه داشتن مهاجمان است.


با این وجود، خطا در آخرین نسخه ی بتای OS X El Capitan ایجاد شده بود. با این حال، رایانه هایی که نسخه OS X 10.9.5 تا 10.10.5 را مورد استفاده قرار می دهند، تحت تاثیر آن قرار می گیرند. بر طبق گفته تردوسکو، او قبل از آپلود کردن یافته های خود در اینترنت در مورد این مساله با شرکت اپل صحبت کرده بود.

/ 0 نظر / 31 بازدید