شرکت نکردن الهام علی اف در اجلاس تهران اقدامی نسنجیده بود

تیره بودن مناسبات ایران با غرب به عنوان یکی از دلایل خودداری الهام علی ِاف از شرکت در اجلاس غیرمتعهدها در تهران اعلام شد و به عبارتی، الهام علی اف که مایل به تیره کردن مناسبات با غرب نیست، از شرکت در اجلاس جنبش غیر متعهدها که یک بلوک ضد غربی محسوب می شود، خودداری کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه آزادلیق، چاپ جمهوری آذربایجان، رحیم حاجی اف، کارشناس سیاسی گفته است با توجه به این که عضویت در جنبش غیر متعهدها بر خلاف منافع آذربایجان و در راستای منافع هیات حاکمه بوده است، خودداری الهام علی اف از سفر به ایران جهت شرکت در اجلاس غیرمتعهدها اقدامی نسنجیده است.

 

به گفته این کارشناس پیداست که الهام علی اف درست در بحبوحه برگزاری این اجلاس با دوست خود لوکاشنکو، رییس جمهوری بلاروس تماس گرفته و سفر وی به بلاروس با عجله ترتیب داده شده است.

 

به عقیده این کارشناس، مساله ای که نیاز به مذاکره داشته باشد، بین آذربایجان و بلاروس وجود ندارد و الهام علی اف با انجام چنین سفری صرفا نشان می دهد که قصد حفظ مناسبات خود با این ردیف از کشورها را داشته و نزدیکی چندانی با غرب ایجاد نخواهد کرد و از سوی دیگر، ظاهرا می خواهد نشان بدهد که به دلیل تیره بودن مناسبات ایران با جهان غرب از سفر به تهران خودداری کرده است.

/ 0 نظر / 5 بازدید