دانفوردفرمانده جدید نیروهای آمریکایی‌درافغانستان

در این مراسم «بسم‌الله محمدى»، وزیردفاع افغانستان از خدمات جان آلن تقدیر کرد و گفت: در جریان مأموریت آلن، 3 مرحله از مراحل روند انتقال مسئولیت‌هاى امنیتى به نیروهاى افغان، با موفقیت عملى شد و مرحله چهارم آن نیز قرار است عملى شود.

وزیر دفاع افغانستان، تأکید کرد که در جریان مأموریت جان آلن، تلفات غیرنظامیان کاهش چشمگیرى داشت و نیروهای افغان، دراین مدت قدرتمندتر شده‌اند. 

وى خاطرنشان کرد: تعهدات کنفرانس «شیکاگو»، «توکیو» و تغییر دیدگاه پاکستان در روند صلح افغانستان، ما را به آینده خوشبین می‌کند.

در این مراسم مقامات دولتى افغان، «اشرف‌غنى احمدزى» رئیس کمیسیون تنظیم روند انتقال، «صبغت‌الله مجددى» رهبر جهادى و تعدادی از مقامات غیردولتى و سفراى کشورهاى مختلف درافغانستان، شرکت داشتند.

جان آلن که رهبرى فرماندهی آیساف را در ماه جولاى سال ٢٠١١ در افغانستان برعهده گرفته بود، به عنوان فرمانده ناتو در اروپا تعیین شده است.

جوزف دانفورد، شهروند شهر «بوستون» ایالت «ماساچوست» آمریکا و فارغ‌التحصیل دانشکده «سنت مایکل» است، که در سال ١٩٧٧ میلادى به مأموریت گماشته شد؛ وى معاون فرمانده نیروهاى دریایی آمریکا در سال ٢٠١٠ نیز بود و 35 سال در ارتش افغانستان خدمت کرده است.

وى از مدارس تکاوران ارتش ایالات متحده، نیروی دریایی و دانشکده جنگی آمریکا، فارغ‌التحصیل شده است.

دانفورد مدرک کارشناسی ارشد رشته دولت‌دارى را از دانشگاه «جرج تاون» و درجه کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل را از دانشکده قانون و دیپلماسى «فلیچر» به دست آورده است.

جوزف دانفورد نقش راهبردی در حضور نیروهای آمریکایی در عراق داشته اما تاکنون هیچ فعالیتی در افغانستان نداشته است.

ژنرال دانفورد تاکنون فرماندهی تعداد زیادی از عملیات ارتش آمریکا را عهده دار بوده و در اکتبر 2010 میلادی، به عنوان فرد شماره دوی ارتش آمریکا معرفی شد.

/ 0 نظر / 4 بازدید