شیبون 300 اسرائیل دردست‌ شورشیان +عکس

تسلیحات پیشرفته ساخت صنایع نظامی رژیم صهیونیستی نقشی مهم در نبردهای سوریه به خصوص نبردهای اطراف دمشق داشته و دارد و شورشیان مسلح به صورت منظم از این تسلیحات اسرائیلی علیه ارتش ملی این کشور استفاده می‌کنند.
به گزارش ایران آباد، هر چند سابقه استفاده شورشیان از این تسلیحات به ابتدای درگیری‌های مسلحانه در این کشور باز می‌گردد، اما اکنون شواهد و مدارک بسیاری در مورد استفاده از این تسلیحات وجود دارد.

 

نشریه الحقیقه درست یکسال پیش یعنی 27 ژانویه سال 2012 میلادی، گزارش لیا ابراموویچ در تل آویو را منتشر کرد که وی در این گزارش به نقل از منابع آگاه اسرائیلی در مرکز مطالعات امنیتی "هرتزلیا" فاش کرده بود که اسرائیل، گروه موسوم به "ارتش آزاد سوریه" را به 15 تا 20 راکت‌انداز ضد زره از نوع "شیبون بی300" مجهز کرده است و این راکت‌ها از طریق یک هواپیمای ایتالیایی حامل محموله کمک‌های انسانی برای آوارگان سوری و از طریق مرزهای لبنان وارد سوریه شده است. این هواپیما در 22 ماه ژانویه سال 2012 میلادی بنا به درخواست برهان غلیون در جریان دیدارش از رم وارد فرودگاه بیروت شد.

این گزارش فاش کرد: این راکت‌ها عملاً در شهر حمص و جبل الزاویه سوریه مورد استفاده قرار گرفت و همان روز تصویر یک خودروی زرهی ارتش سوریه منتشر شد که با این نوع راکت هدف قرار گرفته بود.

در آن روز ما هیچ دلیل ملموسی درباره وجود این موشک‌ها در سوریه - بجز آثار استفاده از آن که همان خودروی زرهی بود- نداشتیم اما امروز دو دلیل داریم، نخست نوار ویدئوی است که یکی از افراد مسلح را نشان می‌دهد که درحال استفاده از آن علیه یک تانک سوری در منطقه "الملتحق الجنوبی" در دمشق است و دومین دلیل نیز نوار ویدئوی است که یکی از افراد مسلح همراه احمد زیدان خبرنگار الجزیره و عضو شبکه القاعده را هفته جاری در ناحیه جوبر در نزدیک دمشق نشان می‌دهد که از این سلاح‌ها در اختیار دارد.

/ 0 نظر / 5 بازدید