نامه یا جام زهر نامه؟

سران فتنه در آستانه قیام مردمی 9 دی به حمایت از آرمان هزار و چهارصدساله اسلام تصمیم گرفتند جام زهری نوین را وقیحانه به رهبر عاشورائیان پیشنهاد کنند. به قول معروف "عباس" علیه السلام هم که باشی ممکن است اول امان نامه بفرستند. خیال ما از سید علی ابالفضلی مان به حول و قوه الهی تخت تخت است اما وظیفه ماست که طومار آنها که بعد از پاره کردن امان نامه تصمیم دارند به سلاله نبوی به خیال خام شان بتازند، در هم بپیچیم. با در نظر گرفتن مانورهای رسانه ای سران منزوی فتنه آمریکایی- اسرائیلی حدس زدن مفاد نامه کذایی نباید چندان سخت باشد. بنا بر این بود که با بحرانی کردن اوضاع، جامعه به این سمت سوق داده شود که هیچ راهی به جز رجوع به "ناجی مفلوک" دوران فتنه وجود ندارد. صحبت از به صلاح نبودن حذف گروه های خائن و خیانت پیشه کذایی در شرایط حاضر نیز بر صحت گمانه ها می افزاید. حال باید ببینیم هدف از پیاده سازی مجدد تئوری قدیمی "فشار از پایین، چانه زنی از بالا" چیست؟ برای درک شرایط فعلی باید اندکی به بالای صحنه سیاست داخلی صعود کنیم.

الف- برای اکثریت قریب به اتفاق کارشناسان وطنی هنوز مشخص نیست آمریکایی ها اسرائیل را می چرخانند یا بالعکس این صهیونیست ها هستند که زمام امور سیاسی ایالات متحده آمریکا را در دست دارند. بنای صهیونیسم طبق شواهد و اسناد آشکار و پنهان موجود این بود که "اوباما" در انتخابات اخیر آمریکا بازنده بازی باشد. برخی در اصل این سناریو شک کردند اما صحنه اتفاقات بعد از انتخاب نامزد سیاه پوست و اهل معامله آمریکا حکایت از درستی این گمانه دارد.

ب-یک روز بعد از انتخاب اوباما به ریاست جمهوری، وی به جز مستی و میگساری بزرگ ترین و پر قدرت ترین جاسوس صهیونیست ها در آمریکا یعنی رئیس سیا را با فضاحت جهانی غیر قابل باوری سوزاند! کار به همین جا ختم نشد چرا که با سقوط سرحلقه نفودی های یک قدرت در داخل مرزهای حریف، کوچک ترها زیر فشار امنیتی له شوند. فرماندهان بلند مرتبه ارتش در اتحادیه اروپا و خود آمریکا یکی یکی لو رفتند و از کار به طور اجباری بازنشست شدند.

بعد نوبت به انتقام گیری صهیونیست ها رسید. جنگ 6 روزه غزه بنا بود داغ پیروزی را بر دل اوباما در اوج گرفتاری های مالی داخلی بگذارد. اما با مدیریت وزیر خارجه امریکا هیلاری کلینتون، مقاومت بی نظیر حماس این بار به نفع آمریکا تمام شد. جنگی که قرار بود قدرت موشکی غزه را نابود سازد منجر به سقوط بزرگ ترین و پر نفوذ ترین فرد اسرائیل به عنوان صاحب اصلی لابی صهیونیسم در آمریکا شد.

لیبرمن بر اساس افشاگری های چارلز فریمن1،سفیر سابق آمریکا در عربستان سعودی گرداننده اصلی لابی صهیونیستی آمریکاست. بر اساس افشاگری های فریمن در آمریکا رسانه های بزرگ این کشور ناچار شدند در سال 2009 در برابر این واقعیت سیاسی مخفی به موضع گیری بپردازند. ماجرا از این قرار بود که در پی یک رسوایی اطلاعاتی اوباما تصمیم گرفت "فریمن" را به عنوان فردی اهل تعامل و نزدیک به پادشاه سعودی به جای دنیس بلر در جایگاه "مدیریت شورای امنیت ملی" بنشاند. لابی لیبرمن2 با افشای اطلاعات خصوصی فریمن و هک ایمیل های شخصی اش به جوسازی رسانه ای گسترده ای دست زد تا اوباما تحت فشار قرار گیرد. اوباما در عین بی تجربگی سیاسی تن به شکست داد اما سرانجام قواعد بازی را زیر فشار مشت و لگد لابی صهیونیسم آموخت.

ج-اکنون اوباما از شر لابی لیبرمن خلاص شده است. فریمن و بسیاری از علاقمندان به حل مشکل ایران را در پست های مناسب جاگیر کرده است. جان کری را هم به عنوان فردی منتقد، خوش فکر و اهل معامله به جای هیلاری کلینتون خشن و حرف گوش نکن در سمت ریاست وزارت خارجه قرار داده است. حال وقت "تغییر" ادبیات ایران است.

د- شاید پیشنهادات پی در پی احمدی نژاد برای نشستن بر سر میز مذاکره جالب توجه باشد اما به هر حال احمدی نژاد همان فردی است که از سابقه ارزشی- ضد صهیونیستی قابل توجهی برخوردار است هر چند امروز از هوش و ذکاوت ایام گذشته کاملا بی بهره است. احمدی نژاد قدرت تشخیص پشت پرده حرکت های اوباما را به کل از دست داده از همین رو مهره ای قابل قبول برای مذاکره نیست چرا که اوباما خوب می داند رئیس جمهوری که از تعادل سیاسی کافی برخوردار نیست نمی تواند تصمیم گیرنده اجرای چنین تحول عظیمی در عرصه دیپلماسی ملی کشورش باشد.

ه-اینجاست که سهم خاتمی و هاشمی به عنوان افرادی که پیش از این در ماجرای مذاکرات هسته ای و اتفاقات ایران کنترا – پروژه مک فارلین- بازی قابل قبولی ارائه داده اند، به چشم می آید. بازی دوسره اوباما در شرایط داخلی ایران از این قرار است:

1-بر اساس تجربه سال 88 در صورت ورود اصلاح طلبان به عرصه انتخابات و عدم موفقیت در گزینش مردمی می توان مجددا پلان B انقلاب مخملی را عملی کرد و "رهبر باهوش" ایران را از داخل دور زد.

2- در صورت روی کار آمدن قانونی اصلاح طلبان این بار برنامه ها به صورتی دقیق تر و با هماهنگی عناصر اهل معامله آمریکایی، ایرانی -دلالان معامله ایران و آمریکا – اجرایی خواهند شد. اوباما این بار مصمم است که کار ایران را بر سر میز معامله یا در خیابان های تهران یک سره کند. نقشه ها آماده است و دلالان ایرانی تبار و آمریکایی هر روز در شبکه های بیگانه فارسی زبان درس های مذاکرات قبلی را برای غیر خودی های مترصد فرصت به روز می کنند.

ی-در چنین شرایطی معامله با محور داخلی فتنه اسرائیلی- امریکایی 88 یعنی شکستن سدهای مقاومت برای نفوذ همه جانبه دشمن جهت پیشروی تا پشت در خانه هر ایرانی! برخلاف آن چه هاشمی و خاتمی و خوئینی ها از ان دم می زنند به هیچ وجه صحبت از "انتخابات پرشور و آزاد"،"ندانستن و نفهمیدن و توبه کاری" یا " میدان دادن به همه سلایق" نیست بلکه نقشه ای دقیق بناست این بار از فرادست ملت اجرایی شود. تصور این که هاشمی این بار نیز چراغ سیاست اش به صورت ناگهانی خاموش شده و از بازی های پشت پرده هیچ نمی داند این بار دیگر مثل پرونده "مک فارلین" قابل باور نیست.

البته بی توجهی به نقش "مشایی" و شورای عالی ایرانیان مقیم به عنوان دلالان پروژه مذاکره با آمریکا به عنوانی مصلحتی غیر قابل چشم پوشی؛ خطایی بزرگ است. اینجاست که گره کور روابط صمیمانه و نزدیک جریان انحرافی و هاشمیست ها گشوده می شود.

1:

http://en.wikipedia.org/wiki/Charles_W._Freeman

2:

www.liebermanlobby.com

/ 0 نظر / 5 بازدید