سود 256 میلیون دلاری اعراب از 2 فروشگاه در ایران

میزان سود این شرکت قبل از کسر سود سهام و مالیات‌ها و صرفنظر از استهلاک تجهیزات نیز بالغ بر 3 میلیارد درهم معادل 819 میلیون دلار محاسبه شده است که نسبت به سال قبل از آن رشد 7 درصدی داشته است. این شرکت به زیان خود از نوسانات نرخ ارز در ایران اشاره کرده و نوشته است: اگر اثرات کاهش ارزش ریال ایران را محاسبه نکنیم رشد سود شرکت 9درصد بوده اما با لحاظ کاهش ارزش ریال این رقم به 7درصد کاهش یافته است. بر این اساس نوسانات نرخ ارز در ایران سود این شرکت اماراتی را 14 میلیون دلار کاهش داده است.  

فروشگاه‌های خرده فروشی مهم‌ترین زمینه فعالیت شرکت مجید الفوطین است که مجموعا به 90 فروشگاه در 11 کشور بالغ می‌شوند. کل درآمد این شرکت از محل فروشگاه‌های خرده‌فروشی در سال 2012 با افزایش 8 درصدی به 8/17 میلیارد درهم معادل 86/4 میلیارد دلار رسیده است. بر اساس این گزارش، سود بخش فروشگاه‌های خرده فروشی این شرکت در اثر کاهش ارزش ریال در ایران تنها 2 درصد افزایش داشته و به 937 میلیون درهم معادل 256 میلیون دلار رسیده است. 

 به گزارش رویترز، یک مقام شرکت مجید الفوطین به زیان این شرکت از تحریم‌ها علیه ایران اشاره کرد و گفت: «ما کاملا از تحریم‌ها شکایت داریم». بر اساس این گزارش 4درصد درآمد این شرکت اماراتی در سال 2012 از محل فعالیت آن در ایران به‌دست آمده است که رقم آن بالغ بر 864 میلیون درهم معادل 236 میلیون دلار محاسبه شده است. 

فعالیت شرکت یادشده از 4 سال پیش در ایران بحث و حدیث‌های بسیاری به دنبال داشته است. برخی کارشناسان از وابستگی این شرکت به محافل صهیونیستی خبر می‌دهند. در گزارش سال مالی این شرکت تصریح شده است شرکت مجید الفوطین نماینده انحصاری شرکت فرانسوی کارفور در خاورمیانه است.

/ 0 نظر / 4 بازدید