چگونه نحوه ترور عماد مغنیه تحریف شد

در این کتاب در دو مورد به صورت آشکار در سه مورد علیه حاج عماد مغنیه دروغ گفته شده است، اول در مورد مکان ترور است و دوم در مورد شخص خود وی و سرانجام در مورد عامل شناسایی و ترور.
 
1- واقعیت آن است که حاج عماد مغنیه زمانی ترور شد که از محل جشن سفارت ایران در دمشق باز می‌گشت. سفارت ایران در بزرگراه المزه و در منطقه کفرسوسه قرار دارد؛ درست همان جایی که ترور شد و موساد گفته که او با همسر دوم خود بوده است.
 
2- در مورد تغییر چهره و عمل جراحی حاج عماد. موساد برای آنکه سرپوشی بر ناتوانی خود در شناسایی این فرمانده مقاومت در طول 25 سال تعقیب بگذارد، اتهام تغییر چهره و جراحی پلاستیک را به وی زده است، در حالی که همه تصاویر و فیلم‌های موجود از وی حکایت از آن دارد که او هیچ عمل جراحی انجام نداده است و اگر عمل جراحی انجام داده چگونه مامور موساد او را شناسایی کرده است و تصویر او را به تل‌آویو فرستاده تا تایید شود؟
 
3- گفته شده که عماد مغنیه آن روز محافظان خود را به همراه نداشته است. اصولاً حاج عماد هیچ وقت با محافظ جایی نمی‌رفت. یکی از شگردهای اصلی او رفت و آمد تنها و بدون محافظ بود.
 
4 در مورد عامل شناسایی نیز باید گفت هیچ ماموری اسرائیلی در این ترور در داخل دمشق حضور نداشته است. موساد برای آنکه القا کند که در دمشق حضور فیزیکی – آن هم منطقه به شدت امنیتی کفرسوسه – دارد، چنین دروغ شاخداری را سر هم کرده است. عامل شناسایی و ترور یک سوری بود که بر اساس تصویری که سازمان اطلاعات عربستان هنگام آخرین سفر حج حاج عماد از وی تهیه کرده بود، او را شناسایی و بمب را در بالشتک صندلی خودروی وی جاسازی کرد.
 
به هر حال به نظر می‌رسد انتشار چنین تحلیل‌های دروغی کار موساد باشد که با زیرکی خاص خود در حال قدرت‌نمایی از طریق چاپ چنین کتاب‌هایی است. بدون شک این کتاب را نه این دو نویسنده، بلکه خود موساد برای سندسازی و منبع سازی تهیه و تدوین آن را به این دو نفر سپرده است.
 
در مورد ترور محمد المبحوح مسول نظامی حماس که در دبی به شهادت رسید نیز دروغ آشکاری وجود دارد؛ همه اسناد حکایت از دست داشتن سازمان اطلاعات قطر؛ شبکه الجزیره و یکی از خبرنگاران آن در شناسایی مکان المبحوح و انتقال آن به موساد دارد که در گزارش دیگری به آن پرداخته خواهد شد.

/ 0 نظر / 4 بازدید