اکثر هکرهای "کلاه سیاه" کارهای خود را شرورانه نمی دانند

Study-says-most-black-hat-hackers-dont-believe-what-they-do-is-wrong-1بر اساس تحقیقات اخیر، بسیاری از هکرهای حرفه ای و به اصطلاح "کلاه سیاه" در رابطه با کارهای شرورانه و مخربی که انجام می دهند، نه تنها احساس گناه نمی کنند بلکه عقیده دارند کارهایشان در مواردی برای کمک به جامعه است.

نت شهر: کمپانی تیکوتیک (Thycotic) که در زمینه ی امنیت فعالیت می کند، در کنفرانس Black Hat 2014 امسال تحقیقاتی را انجام داد که بر اساس بررسی های این شرکت، 86 درصد هکرها معتقدند که کارها و فعالیت های آنان نباید غیرقانونی تلقی شده و جریمه داشته باشد.

بسیاری از آنان بر این باورند که از قانون بالاتر اند و بیش از 50 درصد آن ها نیز می گویند که هدف آن ها از فعالیت هایشان، مسائل مالی نبوده است بلکه بدلیل جذابیت و کنجکاوی خود به دنبال آن رفته اند. تنها 18 درصد از هکرها گفته اند که به دلایل مالی به هک کردن می پردازند و 29 درصد دیگر نیز به منظور فاش کردن مسائل مخفی و یا حقایق پنهان شده ی دولتی و شرکتی فعالیت می کنند. چندی پیش گروهی از هکرها با حمله به دپارتمان پلیس St. Louis در ایالات متحده، ویدیوها و مدارک مربوط به پرونده ی مایکل براون را آشکار کردند.

به هر حال، انگیزه ی این هکرها هرچه که باشد، بنابر تیکوتیک، تمامی 127 نفری که در این تحفیفات با آن ها مصاحبه شد اظهار کرده اند که فعالیت های آن ها به هیچ وجه مخرب و اشتباه نیست. از طرفی 88 درصد نیز گفته اند که حتی خود آنان نیز احساس ناامنی می کنند چراکه هکرهای دیگر ممکن است به اطلاعات شخصی آنان حمله کنند.

/ 0 نظر / 23 بازدید