امنیت پایین مودم های بیسیم و راه مقابله با آن

Flaw-lets-hackers-break-your-WiFi-routers-security-with-one-guess-1معمولاً روند هک کردن وای فای ها زمان زیادی نیاز دارد چراکه باید تمامی ترکیب های پسووردها و کدها را حدس زد اما با استفاده از تکنیک جدید شرکتی می توان موانع امنیتی مودم های وای فای را دور زد و تقریباً بلافاصله به پسوورد آن دسترسی پیدا کرد.

 

نت شهر: این تکنیک با بهره گیری از حفره ی امنیتی موجود در قابلیتی به نام WPS یا WiFi Protected Setup مودم ها می تواند به هکرها اجازه دهد تا بسیار سریع تر از گذشته، رمز عبور شبکه های بیسیم را بیابند. در این روش هکرها به جای تلاش برای یافتن PIN کد مودم، که ساعت ها به طول می انجامد، بر اساس برخی پردازش های آفلاین خاص، با اولین حدس خود به پسوورد دست خواهند یافت. تمامی مراحل موردنیاز برای یافتن رمز عبور به این روش، تنها یک ثانیه بیشتر زمان نخواهد گرفت.

 

خوشبختانه این حفره ی امنیتی در تمامی مودم ها وجود ندارد اما آن شرکت می گوید که این حفره در بین مودم های قدیمی شایع تر است. بسیاری از شرکت های ساخت مودم پس از شنیدن این خبر، در صدد رفع مشکل برآمده و آپدیت هایی را برای مودم های خود منتشر کرده ان اما مودم های قدیمی بدلیل اینکه از پشتیبانی بسیار کمتری برخوردارند، همچنان در برابر این تکنیک آسیب پذیر خواهند بود.

 

در حال حاضر تنها راه حلی که برای کاربران وجود دارد این است که قابلیت WPS را خاموش نمایند. کاربران می توانند گزینه های مربوط به WPS را در صفحه ی تنظیمات مودم پیدا کنند که در اکثر مودم های خانگی با وارد کردن شماره ی 192.168.1.1 در نوار جستجوی بالای مرورگرها، قابل دسترسی است.

/ 0 نظر / 25 بازدید