پهپادی که با پرواز در کنار شما، اطلاعات را می رباید!

This drone can steal data while hovering above your office 1وظیفه یک کارشناس امنیتی آن است که راه های نفوذ به کمپانی خود را شناسایی کرده و آن ها را مسدود نماید. حال به نظر می رسد که در این دوران، "شناسایی راه های نفوذ" به معنای به پرواز درآوردن یک پهپاد در فاصله ی چندین متری محل کار و نفوذ به سیستم های شرکت به صورت بیسیم است.

 

این پهپاد مخصوص حمله هوایی از یک چیپست Raspberry Pi با سیستم عامل Kali Linux استفاده می کند که به طور اختصاصی، برای نفوذ به شبکه ها و دستگاه ها طراحی شده است. هنگامی که این پهپاد بر روی محل مورد نظر قرار بگیرد، می تواند اطلاعات دستگاه های هدف خود را به سرقت برده و آن ها را در مکانی ذخیره و یا به شخص خاصی ارسال کند.


پهباد تهاجم هوایی بر اساس تکنولوژی متن باز نوشته شده تا محققان بتواند آن را بر اساس نیازهای خودشان تنظیم و استفاده کنند. از آنجایی که این پهپاد مجهز به جی پی اس است، علاوه بر قابلیت پرواز در کنار آسمان خراش ها و سرقت اطلاعات دیگران، می توان آن را به نقاطی فرستاد که توسط یک انسان قابل دسترسی نیست. برای مثال یک حیاط در وسط یک مجموعه و یا ساختمانی پشت فنسی از سیمهای خاردار.


با این که این وسیله برای محققان در نظر گرفته شده است اما همیشه این احتمال وجود دارد که کسی با تفکرات مخرب، از آن برای دزدی اطلاعات از افراد یا کمپانی ها استفاده کند. پس حتی اگر در طبقه ی سی ام نیز قرار دارید، چندان از امن بودن اطلاعات خود اطمینان نداشته باشید.
این پهباد 2500 دلاری طی چند روز آینده روی سایت Wall of Sheep به حراج خواهد گذاشته شد.

/ 0 نظر / 35 بازدید