جلوگیری از دزدی اطلاعات در نسخه آزمایشی فایرفاکس

Firefox private browsing test keeps more of your data off limits 1در حال حاضر بسیاری از مرورگرها به کاربران این امکان را می دهند که به طور مخفیانه به مرور وبسایت ها پرداخته و اطلاعات خود را از دیگر کاربرانی که از کامپیوتر و یا اکانت یکسان استفاده می کنند، محفوظ نگاه دارند. اما آیا می توان اطلاعات را از دید سایت هایی که از آن ها بازدید کرده اید نیز پنهان نگاه داشت؟ موزیلا پاسخ این سؤال را پیدا کرده است.

 

سازنده فایرفاکس به تازگی نسخه ای آزمایشی از این مرورگر را عرضه کرده که قابلیت "Private Browsing" آن می تواند بخش هایی از وبسایت که امکان ردیابی و ثبت اطلاعات کاربر را دارند، متوقف کند؛ ابزارهای آنالیتیکی و سرویس های ارتباطی شبکه های اجتماعی از جمله بخش هایی هستند که متوقف می شوند.


با اینکه این اقدام می تواند به برخی سایت ها آسیب بزند، موزیلا اعلام می کند که بهتر است شما به صورت پیش فرض از رادارهای سایت ها دور بمانید. اگر به مشکل برخوردید، یک بخش کنترل مرکزی وجود دارد که می توانید تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی خود را تغییر دهید.


این تنها تغییر نسخه نیست. نسخه بتای فایرفاکس همچنین تایید افزونه ها را به صورت پیش فرض اضافه کرده است بنابراین پلاگین های اجتماعی که دانلود کردید، تولبارهای اضافی دانلود نمی کنند، تبلیغات اجباری نمایش نمی دهند و بدون اجازه اطلاعات شما را جمع آوری نمی کنند.


با این حال اگر اهمیت چندانی به این موضوع نمی دهید، می توانید قابلیت های ذکر شده را غیرفعال کنید و همچون کاربران عادی به مرور وبسایت ها بپردازید. اما اگر تاکنون به کمک افزونه های کمکی درصدد حفاظت از اطلاعات خود بوده اید، بهتر است آخرین نسخه آزمایشی فایرفاکس را نصب کرده و از افزونه های متعدد امنیتی بی نیاز شوید.

/ 0 نظر / 23 بازدید