هک گوگل به دست لیزارد اسکواد

Google Vietnam Hacked Briefly By Lizard Squad 1بدون شک لیزارد اسکواد در این اواخر شهرت بسیار فراوانی برای خود کسب کرده، اگرچه این شهرت بیشتر منفی و در جهت نفرت است. این گروه هکری تاکنون توانسته اهداف بسیار بزرگی را در کارنامه ی خرابکارانه ی خود ثبت نماید که از آن جمله می توان به هک سرویس های آنلاین سونی و مایکروسافت و نیز خطوط هواپیمایی مالزی اشاره نمود. آنطور که به نظر می رسد این بار سایت گوگل به دام این مارمولک ها افتاده است و حتی برای مدت کوتاهی نیز از دسترس کاربران خارج بوده است.

 

 

بنابر آخرین گزارشات، DNS سایت گوگل ویتنام با دامنه ی Google.com.vn توسط لیزارد اسکواد مورد حمله قرار گرفته است و در نتیجه  آن سایت برای مدت کوتاهی آفلاین شده است.


Google Vietnam Hacked Briefly By Lizard Squad 2
اما لیزارد اسکواد چگونه مسئولیت این حمله را به عهده گرفت؟ این گروه از طریق ارسال پیامی در اکانت توییتر و پرسیدن این سوال که "آیا سایت گوگل ویتنام تغییر نکرده است؟" خود را مسئول این حمله اعلام کردند. در پایین پیام آنان نظرات متعددی وجود داشت که بسیاری از آن ها متعلق به کاربران عصبانی ویتنامی بود و در آن نظرات، از الفاظ رکیک و توهین آمیز برای مارمولک ها کم نگذاشتند!


تاکنون هیچ دلیل مشخصی برای آنکه چرا لیزارد اسکواد دست به این حمله زده، ذکر نشده است. اما فکر می کنید هدف بعدی "جوخه ی مارمولک ها" کدام سایت باشد؟

/ 0 نظر / 29 بازدید