"وب سیاه" دقیقاً چه اندازه وسعت دارد؟

The Dark Web may be smaller pervier than previously thought 1هفته ی گذشته، دو هکر قدرتمند ابزار خاصی را برای شناسایی اتوماتیک محتوای لایه های عمیق اینترنت که "وب سیاه" نامیده می شوند، راه اندازی کردند. این دنیای زیرزمینی تنها از طریق شبکه ی پنهان و امن Tor قابل دسترس است و به طور عمده، هکرها و مجرمانی که قصد پنهان ماندن از دید نیروهای امنیتی را دارند، در آن رفت و آمد می کنند. حال این دو هکر قصد بررسی سایت های فعال در این شبکه ی سیاه و تخمین وسعت آن را داشته اند.

 

آلخاندرو کاسیرس و آماندا تولر کسانی بودند که ابزار شناسایی PunkSPIDER خود را در وب سیاه رها کردند تا بلکه بتوانند راه های نفوذ و نقاط ضعف سایت های این شبکه را بیابند اما پس از بررسی نتایج به نکته ی تعجب آوری پی بردند: وب سیاه حتی به اندازه ی نصف چیزی که متخصصان امنیتی حدس می زدند، بزرگ و وسیع نیست!


هنگامی که PunkSPIDER عملیات جستجوی خود را در هفته ی پیش پایان داد، این ابزار امنیتی در مجموع تنها 7100 سایت .onion را شناسایی کرد؛ در حقیقت زمان لازم برای جستجوی کامل این ابزار تنها 3 ساعت به طول انجامید. کاسیرس در گفتگو با فوربز گفت: "این تعداد اصلاً مقدار زیادی نیست. ما به کمک این ابزار فهمیدیم که تعداد سرویس های مخفی در شبکه ی تور بسیار بیش از واقعیت تخمین زده شده اند."


بنابر تحقیقات این زوج، اکثر سایت های این شبکه بسیار امن هستند و تنها 50 سایت دارای راه نفوذهای قابل استفاده بودند که به احتمال زیاد این نقاط ضعف نیز مربوط به ماهیت استاتیک و تک صفحه ای آن سایت ها است.


از آنجایی که این شبکه "وب سیاه" نام دارد، زوج هکری اطلاعات و محتوای بسیار نامناسبی نیز در میان این سایت ها یافتند؛ به طور دقیق تر، یکی از این سایت ها دارای محتوای غیراخلاقی کودکان بوده است که علاوه بر غیرقانونی بودن، بسیار زننده و شرورانه است. به همین دلیل این زوج راه های نفوذ به سایت مذکور را در اختیار مأموران فدرال گذاشته و چنین گفتند: "این سایت یکی از مواردی است که ما می خواهیم پیش از آگاه ساختن مسئولان سایت مورد نظر در رابطه با نقاط ضعف و راه های نفوذ به سایت، اطلاعات را در اختیار پلیس قرار دهیم تا آن ها نتوانند راه نفوذ پلیس را ببندند چراکه محتوای این سایت بسیار زشت و غیراخلاقی است."

/ 0 نظر / 29 بازدید