اطلاعات 4 میلیون کارمند آمریکایی در دست هکرها

Four million US government workers hit by cyber breachبا وجود تمامی تدابیر امنیتی و سیستم های حفاظت سایبری فوق پیشرفته ای که دولت آمریکا برای محافظت از اطلاعات محرمانه ی دولت خود به کار می گیرد، هکرها توانسته اند با نفوذ به دفتر مدیریت پرسنل ایالات متحده آمریکا، اطلاعات 4 میلیون کارمند فعلی و سابق فدرال را به سرقت برند. برخی از سخنگویان آمریکایی، هکرهای چینی را مسئول این سرقت می دانند.

 

کارشناسان امنیتی بر این باورند که گروه هکری مسئول این حمله، همان گروهی است که در گذشته به کمپانی های Primera و Anthem حمله کرده بودند. آنطور که پیداست، این گروه علاوه بر نفوذ به سیستم IT سازمان، به سوابق وزارت کشور نیز دسترسی پیدا کرده اند.


دیتابیسی که هکرها موفق به سرقت آن شدند، یکی از ارزشمند ترین اهداف برای هکرهای حرفه ای محسوب می شود چراکه شامل اطلاعات شخصی و مهمی از افراد جامعه و اعضای سازمان های دولتی است و می توان از آن برای مقاصد جاسوسی، تجاری و...  استفاده کرد.


مسئولان آمریکا از این اتفاق اصلاً خشنود نیستند چراکه حتی سیستم حفاظتی EINSTEIN که وظیفه ی نظارت و تأمین امنیت سیستم های دولتی این کشور را بر عهده دارد نیز نتوانسته هکرها و منشأ حمله را شناسایی کند. به گفته ی کارشناسان، EINSTEIN تمامی ترافیک اینترنتی فدرال را نظارت می کند و هرگونه رویداد غیرعادی و یا حمله های احتمالی را گزارش می دهد؛ با این وجود در این مورد EINSTEIN قادر به شناسایی هکرها نبوده است.


حال سازمان امنیت آمریکا و دفتر مدیریت پرسنل فدرال به همراه FBI در حال پیگیری این حمله و شناسایی عاملان آن هستند. اما سؤال اینجاست که آیا به راستی چینی ها در پشت این حمله قرار دارند؟ یا آنکه پای گروه های هکری شناخته شده همچون لیزارد اسکواد و "محافظان صلح" در میان است؟ شما چه  فکر می کنید؟

/ 0 نظر / 23 بازدید