توسعه دهنده بازیهای اکشن چند روز پیش اخرین نسخه Counter Strike - Global Offensiv

به نقل از ملویرسیتی, Valve Corporation, توسعه دهنده بازیهای اکشن چند روز پیش اخرین نسخه Counter Strike - Global Offensive را ارائه کرد.

 

مجرمین سایبری از طریق سایت تقلبی Gamekeyz پیشنهاد اهدای 500 کلید رایگان فعال سازی انرا مینمایند.

برای دریافت این کلیدهای دروغین, بازیکنان باید روی دکمه ای کلیک کنند که انها را به صفحه امار انلاین و یا یک سایت تجاری رهنمون شده و در انجا از انها تقاضا میشود که اطلاعات شخصی خود را وارد کنند. مجرمین سایبری بخوبی اگاهند که بازیکنان برای به دست اوردن کلید فعال سازی رایگان حاضرند که اطلاعات زیادی از خود را بدهند.

 

این مجرمین سایبری برای به دام انداختن قربانیان از سایت تقلبی Gamekeyz بهره برداری میکنند. روی دو صفحه امار و تجاری از بازیکنان تقاضا میشود که نام و نام خانوادگی و ادرس و شماره تلفن و ادرس ایمیل و اپراتور تلفنی خود را وارد کنند. این اطلاعات برای سرویسهائی که این کاربران هرگز برای انها ثبت نام نکرده اند استفاده میشوند.

این اطلاعات در یک پایگاه داده گرد امده و دیرتر برای حملاتی توسط فیشینگ یا کلاهبرداریهائی هدفمند و در زمانیکه بازی ای دیگر و یا فیلم و محصول و خدماتی که محبوبیت داشته و قرار است برای اولین بار در منطقه ای ارائه شوند مورد بهره برداری قرار میگیرند.

 

یافتن موقعیت جغرافیائی کاربران توسط ای پی انان برای شخصی کردن پیام ارسالی خطاب به انان استفاده میشود تا اعتبار بیشتری به پیام داده شود و بعلاوه این پیام به زیان کاربر قربانی ارسال میگردد.

 

طبیعتا کاربر هرگز رنگ این کلید فعال سازی رایگان را نخواهد دید.

 

اینگونه کلاهبرداریها همیشه بر اساس پیشنهاداتی قابل توجه و با کپی یا شبیه سازی یک سایت بسیار محبوب بخوبی کاربران را به دام میاندازد چون بیت دفندر میگوید که مرتبا این روش را در مورد بازیها و یا فیلمها و یا سرویسهائی مکررا مشاهده میکند.

 

کاربران به دلیل اشتیاق زیاد توجهی به تاریخ ارائه انها نکرده و همه اطلاعاتی را که در مواقع عادی ممکن نیست در اختیار کسی بگذارند را به این کلاهبرداران میدهند.

 

در حال حاضر مجرمین سایبری این کلاهبرداری خود را به زبانهای انگلیسی و المانی و رومانی و اسپانیائی انجام میدهند اما احتمالا دیری نخواهد پائید که با توجه به ای پیهای کاربران زبانهای دیگری را اضافه کنند.
/ 0 نظر / 5 بازدید