مفتی‌ سعودی: نوزادان دختر برقع بپوشند!

بیانیه یکی از مفتی‌های عربستان مبنی بر اینکه نوزادان دختر برای ایمن ماندن از تجاوزات جنسی باید برقع (روبند) بپوشند انتقادات گسترده‌ای را به همراه داشته است.
به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه انگلیسی تلگراف، شیخ "عبدالله داوود" در مصاحبه‌ای با یک شبکه تلویزیونی اسلامی گفت: باید برای تمامی نوزادان دختر برقع بپوشند.
وی به شبکه تلویزیونی "المجد" گفت: بستن برقع می‌تواند از وقوع تجاوزات جنسی به دختران جلوگیری کند. وی تلاش کرد تا از ادعایش با استناد به اطلاعات چند منبع امنیتی و پزشکی ناشناس دفاع کند.
این مصاحبه سال گذشته صورت گرفت اما در چند روز گذشته توسط شبکه العربیه و وب سایت‌های رسانه‌های اجتماعی منتشر شد و خشم و نظراتی را مبنی بر اینکه این ادعاها به وجهه و اعتبار عربستان سعودی و اسلام خدشه وارد می‌کند، به همراه داشت.
قاضی عربستانی خطاب به مسلمانان با تاکید بر اینکه فتواهای غیرمتعارف و نامناسب را نپذیرند، گفت: این حکم باعث بدنام کردن و کوچک شمردن اسلام و شریعت شده است.
وی افزود: هر گاه که خانواده‌ای را می‌بینم که با یک کودک برقع بسته راه می‌روند ناراحت شده و این اقدام را به عنوان بی‌عدالتی در حق کودکان می‌دانم.
شیخ داوود نه وابسته به دولت است و نه به عنوان شیخ‌های عالی رتبه محسوب می‌شود.
وضع اسف‌بار زنان در عربستان ماه گذشته هنگامی که ملک عبدالله بن عبدالعزیز شاه عربستان زنانی را برای نخستین بار به عنوان نمایندگان ارشد کشور در مجلس شورا منصوب کرد، تغییر کرد و بهتر شد.
/ 0 نظر / 4 بازدید