کارمندان NSA به آزانس امنیتی خود خیانت می کنند!

NSA-and-GCHQ-employees-may-be-undermining-the-agencies-work-to-hack-Tor-1دیگر همه می دانند که آزانس های امنیتی آمریکا و انگلستان سخت در تلاش اند تا شبکه ی تور (Tor) را از کار انداخته و به سرورهای آن دسترسی پیدا کنند اما بنابر اطلاعاتی که به تازگی منتشر شده، گروه هایی که مسئول هک کردن تور هستند، از درون در حال فروپاشی هستند.

 

نت شهر: تور یک مرورگر اینترنتی است که هویت مجازی کاربران خود را به طور کامل و غیرقابل ردیابی، مخفی می کند و همانطور که انتظار می رود، این کار به مذاق آژانس های جاسوسی مخصوصاً NSA خوش نمی آید. به همین دلیل آژانس های امنیتی مختلف در سراسر دنیا، گروه هایی متشکل از متخصصان شبکه و امنیت و هکرهای باتجربه را برای هک کردن این شبکه و متوقف ساختن آن قرار داده اند.

اما به گفته ی اندرو لیومن، یکی از مدیران شبکه ی تور، برخی کارمندان و اعضای این گروه های هکری، در حال تخریب فعالیت های تحقیقاتی گروه خود و در نتیجه پروژه ی آزانس های امنیتی هستند. لیومن در مصاحبه ی اخیرش با بی بی سی می گوید: "افراد زیادی در این گروه های هکری وجود دارند که می توانند با استفاده از تور، به صورت مخفیانه اطلاعات و نتایج تحقیقات گروه خود را برای ما ارسال کنند و اینکار را نیز کرده اند. آن ها در قالب پیشنهاد به ما پیام فرستاده اند که شاید بهتر باشد فلان کد را تغییر دهید، این بخش را حذف کنید و یا این قسمت را دوباره مرور کنید."

در حقیقت نمی توان منبع این پیام ها را شناسایی کرد چراکه سیستم گزارش ایرادات و پیشنهادات تور که در اختیار کاربران قرار گرفته، به گونه ای طراحی شده است که شناسایی افرادی که این پیام ها را ثبت کرده اند تقریباً غیرممکن است. اما لیومن معتقد است که به احتمال بسیار زیاد، این افراد عضو گروه های آژانس های امنیتی هستند و دلیلی که برای اثبات حرف خود می آورد این است که اطلاعات منتشر شده توسط این افراد به حدی ریز و دقیق هستند که کشف آنان به ساعت ها بررسی مداوم و موشکافانه ی کدهای تور نیازمند است.

از طرفی، ویلیام بینی که یکی دیگر از کارمندان افشاگر NSA است، به نیومن گفته است که کارمندان این آژانس امنیتی با فعالیت های اخیر NSA موافق نبوده و به شکل افشای اطلاعات به تور، اعتراض خود را اعلام کرده اند.

طبیعتاً NSA و دیگر آزانس های امنیتی که با انتشار این خبر مورد اتهام قرار گرفته اند، در این رابطه حرفی نزده اند و به احتمال زیاد نیز نخواهند زد چراکه آژانس امنیتی که نتواند امنیت درون شبکه ای خود را تأمین کند، با مشکل عظیمی رو به روست و در نتیجه اعتماد مردم و نیز وجهه ی اجتماعی خود را به شدت از دست خواهد داد.

به هر حال این موضوع که هکرهای آژانس های امنیتی مزاحم، به منظور حفظ امنیت کاربران جهانی در حال به خطر انداختن موقعیت خود هستند، بسیار خوشحال کننده و امیدبخش است.

/ 0 نظر / 24 بازدید