ماشین پرنده هم آمد!

The flying car has arrived and it looks scary as hell 1اگر فکر می کردید که ایده ی ارسال بسته های پستی از طریق پهبادها، مدرن و هیجان انگیز است پس آماده ی ملاقات با شگفتی بسیار جذاب تری باشید! تورستین کراینش رباتی ساخته که به جای بسته پستی، می تواند انسان ها را جابجا کند و عملاً یک ماشین پرنده است.

 

نمونه ی شگفت آور و اولیه ی این ماشین از 16 موتور جداگانه به همراه باتری های لیتیم یونی تشکیل شده و از آنجایی که میزان تحمل وزن در این ماشین ها بسیار مهم است، کراینش بدنه این ماشین را از فریم سبک وزن آلومینیوم 6060 ساخته است. آخرین تکه پازل برای ساخت ماشین پرنده نیز سیستم کنترل آن است که یک سیستم خودکار Multi Autopilot وظیفه ی پرواز را بر عهده دارد و می تواند میزان نیروی هر موتور را جهت برقراری پایداری و تراز بودن ماشین کنترل کند.


با این اوصاف، وزن نهایی ماشین 50 کیلوگرم شد که به همراه وزن خلبان آن (مسلماً خود کراینش با 60 کیلوگرم وزن) به 110 کیلوگرم رسید. با نیروی شتاب کلی 127 کیلوگرمی در مقابل وزن 110 کیلوگرم، این ماشین از لحاظ تئوری می تواند به راحتی پرواز کند و همانطورکه در عکس زیر نیز مشاهده می کنید، این ماشین به خوبی کارمی کند.


The flying car has arrived and it looks scary as hell 2


پرواز آزمایشی کراینش بسیار کوتاه بوده و ماشین پرنده ی آن تنها توانست چند متر از سطح زمین فاصله بگیرد. مشخص نیست که او می خواهد با ماشین پرنده ی خود چه کار کند اما تا به اینجای کار، آزمایش او موفق آمیز بوده است. از طرفی، پرواز با چنین وسیله ای و با این سطح امنیت بسیار خطرناک به نظر می رسد چراکه پره های چرخنده ی آن فاصله ی اندکی با خلبان/راننده داشته و در صورت به هم خوردن تعادل ماشین و فرود بر روی یک طرف، این پره ها همانند تیغه به اطراف پرت خواهند شد و به فرد برخورد می کنند. شاید بهتر باشد فعلاً برای پرواز در خیابان های شهر دست نگه داریم...

/ 0 نظر / 23 بازدید