خبرگزاری پرخبر
خبر های جدید دنیا از دیجیتال تا آنالوگ , سیاسی ,اجتماعی ,مذهبی,اقتصادی
به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید

به گزارش سایت دویچه وله آلمان(dw) به نقل ازروزنامه آمریکایی"وال‌استریت ژورنال" از کشف پیام شنود شده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شیعیان عراق برای حمله به مواضع آمریکا در صورت حمله به سوریه خبر داد.

 

بنابر این گزارش، روزنامه آمریکایی " وال استریت ژورنال " در شماره روز پنج‌شنبه (5 سپتامبر/ 14 شهریور) خود نوشت: آمریکا به پیامی برای حمله احتمالی به مواضع این کشور در بغداد دسترسی پیدا کرده است. به موجب این گزارش، در این پیام که از سوی یک مقام رسمی ایران به شبه‌نظامیان عراقی ارسال شده به آنها دستور داده می‌شود، در صورتحمله آمریکا به سوریه به مواضع آمریکا در بغداد حمله کنند.


به گزارش رویترز ، این روزنامه به نقل از مقام‌های آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود نوشت، سفارت آمریکا در بغداد یکی از اهداف احتمالی برای این حمله خواهد بود.


"وال استریت ژورنال" ادامه می‌دهد، مقام‌های آمریکایی در مورد دامنه این اهداف بالقوه توضیحی نداده‌اند.


هشدار به شهروندان آمریکایی
وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه (5 سپتامبر) به شهروندان این کشور در مورد سفر غیر ضروری به عراق هشدار داد.


باراک اوباما ، رئیس جمهور آمریکا از کنگره این کشور خواسته است تا از طرح او برای حمله محدود به سوریه پشتیبانی کند. این تهاجم احتمالی در پاسخ به حمله شیمیایی به اطراف دمشق در 21 اوت سال جاری صورت می‌گیرد. آمریکا دولت بشار اسد را مسئول این حمله دانسته و این اقدام را محکوم کرده است.


"پیامی از سپاه قدس "
روزنامه "وال استریت ژورنال" می‌نویسد، پیام ایرانیان را در روزهای اخیر کشف کرده و این پیام از سوی فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران ایران صادر شده است. در این گزارش همچنین آمده که این پیام به شبه‌‌نظامیان شیعه عراق که مورد حمایت ایران‌اند ارسال شده است.


این روزنامه می‌نویسد، در این پیام به گرو‌ه‌های شبه‌نظامی عراق گفته می‌شود، آماده باشند تا در صورت حمله آمریکا به سوریه با قدرت واکنش نشان دهند.موضوع مطلب : خبر ایران و جهان

درباره وبلاگ
خبرگزاری پرخبر

با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید.

نويسندگان
صفحات وبلاگ
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر

کلیه حقوق این وبلاگ برای خبرگزاری پرخبر محفوظ است