خبرگزاری پرخبر
خبر های جدید دنیا از دیجیتال تا آنالوگ , سیاسی ,اجتماعی ,مذهبی,اقتصادی
به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید
بان کی مون دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد به دلیل شدت ناامنی، روز سه شنبه بازدید گروه تحقیقاتی از دومین مکانی که احتمال استفاده از سلاح های شیمیایی در آن می رود، متوقف شده است.
به گزارش ایرنا، بان کی‌مون از همه طرفین درگیر در سوریه خواست با تیم تحقیق سازمان ملل هماهنگی کنند.

وی اضافه کرد با توجه به پیچیدگی های مکان مورد نظر هنوز دسترسی بازرسان سازمان ملل به این منطقه امکان پذیر نیست اما انتظار می رود تا آخر امروز امکان دسترسی فراهم شود.

بان کی مون بار دیگر از طرف های درگیر در سوریه خواست به قوانین بین المللی احترام بگذارند و اجازه دهند بازرسان سازمان ملل در فضایی امن به تحقیقات خود ادامه دهند.

دبیرکل سازمان ملل افزود : این به نفع همه طرف هاست که مدارک واقعی و واضحی از وضعیت هایی که مردم سوریه از آن رنج می برند، تهیه شود.

روز گذشته نیز خودروی تیم تحقیق سازمان ملل به ریاست دکتر آکه سلستروم مورد تیراندازی افراد ناشناس قرار گرفت که بعد از اندکی تاخیر و تعویض خودروها بازرسان سازمان ملل بار دیگرعملیات تحقیقی خود را از سرگرفتند.

بان کی مون خاطر نشان کرد سازمان ملل نسبت به تیراندازی دیروز اعتراض رسمی خود را به مسئولان سوریه و مخالفان مسلح ابلاغ خواهد کرد.

بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت بشار اسد برای تحقیق در خصوص استفاده گروههای مخالف از سلاح های شیمیایی به سوریه سفر کرده اند و قرار است به مدت ۱۴ روز از مناطق خان العسل و دو منطقه دیگر که گفته می شود، در آن مناطق از سلاح های شیمیایی استفاده شده، علاوه بر نمونه برداری با شاهدان عینی و خانواده قربانیان حادثه گفت وگو کنند.

حمله شیمیایی چهارشنبه گذشته در اطراف دمشق باعث شد تیم تحقیق سازمان ملل با درخواست سازمان ملل و اجازه دولت سوریه تحقیقات در مورد این حادثه را نیز انجام دهد.


موضوع مطلب : خبر داغ

درباره وبلاگ
خبرگزاری پرخبر

با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید.

نويسندگان
صفحات وبلاگ
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر

کلیه حقوق این وبلاگ برای خبرگزاری پرخبر محفوظ است