خبرگزاری پرخبر
خبر های جدید دنیا از دیجیتال تا آنالوگ , سیاسی ,اجتماعی ,مذهبی,اقتصادی
به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید
تعدادی از مقامات در سازمان ملل متحد و آمریکا هم گفته اند که وقتی تاسیسات آب سنگین اراک تکمیل شود می تواند پلوتونیم کافی برای ساخت 2 بمب اتمی در سال تولید کند.
یک روزنامه آمریکایی به نقل از شماری از مقامات آمریکایی و اروپایی مدعی شده اند ایران در تابستان سال آینده با تکمیل تاسیسات آب سنگین و تولید پلوتونیم می تواند بمب اتمی بسازد.

به گزارش عصر ایران، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال نوشت: این فعالیت های هسته ای ایران همچنین می تواند مذاکرات هسته ای آینده کشورهای عضو گروه 1+5 با حسن روحانی رئیس جمهور جدید ایران را تحت تاثیر خود قرار دهد.

مقامات آمریکایی و اروپایی گفته اند که این موضوع امکان حمله نظامی اسرائیل علیه ایران را نیز افزایش می دهد.

تاکنون آمریکا و دولت های غربی در جایگاه نخست بر غنی سازی اورانیوم ایران متمرکز شده بودند. غنی سازی اورانیوم در درصد بسیار بالا یکی از راه های ساخت بمب اتمی است.

ایران بارها با رد ادعاهای کشورهای غربی درباره تلاش برای ساخت بمب اتمی، بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای اش تاکیده کرده است.

غرب به شدت از توسعه تاسیسات هسته ای آب سنگین ایران برای تولید پلوتونیوم و احتمالا ساخت بمب اتمی نگران است. البته تاسیسات آب سنگین، نسبت به تاسیسات غنی سازی اورانیوم ایران که در عمق زمین قرار دارند؛ هدف راحت تری برای حملات نظامی خارجی به شمار می رود.

شماری از مقامات اروپایی و آمریکایی در ماه های اخیر گفته بوده اند که ایران پیشرفته های بزرگی در زمینه ساخت تاسیسات آب سنگین در شهر اراک داشته است.

تعدادی از مقامات در سازمان ملل متحد و آمریکا هم گفته اند وقتی تاسیسات آب سنگین اراک تکمیل شود می تواند پلوتونیم
کافی برای ساخت 2 بمب اتمی در سال تولید کند.


موضوع مطلب : خبر ایران و جهان

درباره وبلاگ
خبرگزاری پرخبر

با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید.

نويسندگان
صفحات وبلاگ
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر

کلیه حقوق این وبلاگ برای خبرگزاری پرخبر محفوظ است