خبرگزاری پرخبر
خبر های جدید دنیا از دیجیتال تا آنالوگ , سیاسی ,اجتماعی ,مذهبی,اقتصادی
به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید
دهها جوان تونسی عضو گروههای تروریستی به تازگی در نبرد میان ارتش سوریه و افراد مسلح در اطراف فرودگاه حلب در شمال سوریه کشته شدند.

به گزارش العالم، رادیو" شس.اف.ام" که از تونس پخش می شود به نقل از یک منبع که به نامش اشاره نکرد، افزود: 50 درصد از افراد مسلح کشته شده در حلب تونسی بودند که چهار نفر از آنها که عضو جبهه النصره (گروه تروریستی) و از استان سیدی بوزید در 350 کیلومتری جنوب تونس پایتخت این کشور هستند، شناسایی شده اند.

این گزارش حاکیست 132 تروریست در جریان بمباران هوایی تجمع افراد مسلح در اطراف فرودگاه حلب توسط جنگنده های ارتش سوریه کشته شدند." محمد حداد " رییس دیده بان عربی ادیان و آزادیهای تونس، دولت حاکم کشورش را مسئول مرگ اتباع تونسی دانست و خواستار بررسی پدیده اعزام جنگجو برای نبرد در سوریه شد.

از سوی دیگر" سیف الدین الرایسی " سخنگوی تشکل انصار الشریعه در تونس این خبر را که 12 هزار تبعه این کشور آماده بازگشت به تونس در پاسخ به ندای سیف الله بن حسین معروف به ابوعیاض هستند،  تکذیب کرد.

ابوعیاض تحت تعقیب دادگاه های تونس قرار داشته و از طرفهای نزدیک به گروه تروریستی القاعده است.

الرایسی به روزنامه الصریح تونس گفت: انصار الشریعه به رهبری ابوعیاض هیچ ارتباطی با جنگجویان تونسی در سوریه ندارد و خود سرنوشتشان را رقم زده اند لذا این گروه در انتخاب آنها به منظور رفتن یا بازگشتن مداخله نمی کند.

پیشتر مقام های تونسی نیز از کشته شدن دهها سلفی جهادی تونسی در سوریه سخن گفته بودند.موضوع مطلب : خبر ایران و جهان

درباره وبلاگ
خبرگزاری پرخبر

با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید.

نويسندگان
صفحات وبلاگ
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر

کلیه حقوق این وبلاگ برای خبرگزاری پرخبر محفوظ است