خبرگزاری پرخبر
خبر های جدید دنیا از دیجیتال تا آنالوگ , سیاسی ,اجتماعی ,مذهبی,اقتصادی
به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید
راه‌اندازی موتور جست‌وجوی ملی در کشور می‌تواند هشداری به غول جست‌وجوگرهای اینترنتی که هر از گاهی با اقداماتی چون حذف عنوان "خلیج فارس" از روی سطح نقشه‌های خود قصد بر هم زنی آرامش را در کشور ما را دارند، باشد.

در حالی ایران ششمین مشتری گوگل به حساب می‌آید که راه‌اندازی موتور جست‌وجوی ایرانی می‌تواند به صدرنشینی این غول جستجوگر پایان دهد.

 در میان سایت‌های پربازدید دنیا، گوگل با رتبه یک در ایالات متحده، هند، اندونزی و ایران در صدر پربازدیدترین‌های دنیا ایستاده است و 71.33 درصد از نرخ بازدیدکننده‌های خود را روانه صفحه اصلی جست‌وجوی خود (Google.com) کرده است.

بیشترین تقاضای کاربران در تعامل با گوگل حول جی‌میل، گوگل، فیس‌بوک، مترجم گوگل، نقشه گوگل و یوتیوب به ترتیب با اختصاص دادن 9.28، 7.54، 2.48، 1.82، 1.70 و 1.48 درصد از کل تقاضاها بوده است.

گوگل با حدود چهار میلیون و 800 هزار لینک در سایت‌های موجود بر روی شبکه جهانی در رأس لیست پربازدیدترین‌ها قرار گرفته و این در حالی است که فیس‌بوک با 8 میلیون و تقریبا دو برابر این تعداد به دنبال دستیابی به جایگاه اول و سبقت از گوگل است.


ایران ششمین کشوری است که 2.7 درصد از کل بازدیدکنندگان گوگل را در خود دارد و کشورهایی چون انگلستان، چین، فرانسه، اسپانیا، آلمان، ایتالیا، هلند، آرژانتین، کره جنوبی، بلژیک و پرتغال بعد از ایران قرار گرفته‌اند.

کشورهای پیش از ایران نیز با در اختیار داشتن 29.5(ایالات متحده)، 9.1(هند)، 3.3(برزیل)، 3.3(روسیه) و 3.1(ژاپن) درصد از کل کاربران گوگل، پخش منطقه‌ای را افزون کرده‌اند.

این آمار نشان می‌دهد که ایران یکی از مشتریان اصلی گوگل به شمار می‌رود و رشد روزافزون بازدیدکنندگان این موتور جست‌وجو در کشور حاکی از آن است که اگر هر زمانی اختلالی در دسترسی به این موتور جست‌وجو به وجود آید، آمار صعودی آن در میان سایت‌های جهان حداقل می‌تواند روندی متعادل‌تر را پیش گیرد و درصدی از کاربران اصلی خود را از دست دهد.

راه‌اندازی موتور جست‌وجوی ملی در کشور می‌تواند هشداری به غول جست‌وجوگرهای اینترنتی که هر از گاهی با اقداماتی چون حذف عنوان "خلیج فارس" از روی سطح نقشه‌های خود قصد بر هم زنی آرامش را در کشور ما را دارند، باشد.موضوع مطلب : خبر داغ

درباره وبلاگ
خبرگزاری پرخبر

با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید.

نويسندگان
صفحات وبلاگ
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر

کلیه حقوق این وبلاگ برای خبرگزاری پرخبر محفوظ است