خبرگزاری پرخبر
خبر های جدید دنیا از دیجیتال تا آنالوگ , سیاسی ,اجتماعی ,مذهبی,اقتصادی
به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید
رسانه‌های جمهوری آذربایجان، ضمن انتقاد از سیاست مغرضانه رسانه‌های غربی نوشتند: برخی رسانه‌های جهانی از اهداف سیاسی در پوشش خبری پیروی کرده و به ابزارهای سیاسی و گروه فشار تبدیل شده‌اند.
به گزارش فارس،‌ روزنامه «ینی آذربایجان» وابسته به حزب حاکم این کشور در تاریخ 17/11/91 در مطلبی تحت عنوان در «گزارشات رویتر، رد پای اسرائیل را می‌بینیم»، ضمن انتقاد از سیاست مغرضانه رسانه‌های غربی نوشت: برخی رسانه‌های جهانی از اهداف سیاسی در پوشش خبری پیروی کرده و به ابزارهای سیاسی و گروه فشار تبدیل شده‌اند.
این روزنامه موضع گیری خبرگزاری «رویترز» در خصوص همکاری آذربایجان و رژیم اسرائیل علیه ایران را مغرضانه خوانده و می‌نویسد: ادعای مطرح شده در مورد همکاری آذربایجان و اسرائیل در طرح‌های حمله احتمالی غرب علیه ایران یک شایعه و محصول تخیلات بی اساس است.
به عنوان مثال، این رسانه‌ها در سطح گسترده‌ای به انعکاس رویدادهای سوریه می‌پردازند، در حالی که کشتار مسلمانان میانمار را مورد اشاره قرار نمی‌دهند.

هدف از چنین استانداردهای دوگانه چیست؟
همچنین با اشاره به مقاله خبرگزاری «رویترز» که بدون هیچ اشاره‌ای به منبع و انعکاس موضع طرفین منتشر شده، یک سفارش سیاسی است که در چارچوب هیچ اصولی نمی‌گنجد.
در ادامه مقاله آمده است: جمهوری آذربایجان موضع قاطعی در این خصوص دارد و مقامات آذربایجانی اعلام کرده‌اند که آذربایجان اجازه استقرار پایگاه‌های نظامی کشورهای خارجی در خاک این کشور را نخواهد داد و همچنین هرگز اجازه نمی‌دهد تا از اراضی خود برای هرگونه عملیات نظامی علیه ایران استفاده شود، چرا که ایران و آذربایجان به عنوان 2 کشور دوست و همسایه از پیوندهای عمیق تاریخی برخوردارند.
روزنامه «آزادلیق» نیز طی انتشار مطلب مشابهی با اشاره به مقالات مغرضانه خبرگزاری «رویترز»، به بررسی این موضوع از دیدگاه «الخان شاهین اوغلو» رئیس مرکز مطالعات «اطلس» پرداخته و می‌نویسد: این اولین بار نیست که گزارشاتی در مورد احتمال استفاده از همکاری آذربایجان و اسرائیل برای حمله احتمالی علیه ایران منتشر و به خبر خرید تسلیحات به ارزش یک میلیارد و 500 هزار دلاری از سوی آذربایجان از اسرائیل اشاره می‌کنند، در حالی که آذربایجان هیچگاه در کنار اسرائیل در عملیات نظامی علیه ایران قرار نخواهد گرفت، زیرا، این امر مغایر با منافع امنیتی آذربایجان است.
الخان شاهین اوغلو، اسرائیل را در پشت پرده این خبر سازی‌ها با هدف تخریب در روابط باکو-تهران دانسته و می‌افزاید: این سیاست اسرائیل، آذربایجان را در وضعیت بسیار دشواری قرار می‌دهد که باعث بروز تشنج در مناسبات ایران و آذربایجان می‌شود و به نظرم، آذربایجان باید در همکاری با حکومت اسرائیل تا حدودی جانب احتیاط را رعایت کند، چرا که ما در گزارشات منتشره از سوی خبرگزاری «رویترز» ردپای اسرائیل را می‌بینم.


موضوع مطلب : خبر ایران و جهان

درباره وبلاگ
خبرگزاری پرخبر

با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید.

نويسندگان
صفحات وبلاگ
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر

کلیه حقوق این وبلاگ برای خبرگزاری پرخبر محفوظ است