خبرگزاری پرخبر
خبر های جدید دنیا از دیجیتال تا آنالوگ , سیاسی ,اجتماعی ,مذهبی,اقتصادی
به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید
تحلیل "گاردین" در مورد مذاکرات هسته ای پیش روی ایران و 1+5
"جولیان بورگر" در مقاله جدید خود تحت عنوان به مذاکرات پیش روی ایران با قدرتهای غربی بر سر مناقشه هسته ای پرداخته و با ابراز خوش بینی در این باره، اذعان می کند که جمهوری اسلامی ایران "عزت مدارانه" وارد دور جدید مذاکرات خواهد شد.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از روزنامه گاردین، نویسنده در این مقاله با اشاره به دور جدید مذاکرات هسته ای می گوید "تاریخ آغاز دور جدید مذاکرات روز 25 فوریه در قزاقستان اعلام شد. علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جریان برگزاری نشست مونیخ خبرهای خوبی را در این مورد اعلام کرده است. کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این مورد اظهار خوش بینی کرده است و گفته منتظر واکنش "سعید جلیلی" نماینده ایران در مذاکرات هسته ای است." 
نویسنده به این مسئله می پردازد که قدرتهای غربی مجبور شدن تا نظر ایران در مورد محل مذاکرات را بپذیرند و می افزاید "طی گفتگوهای تلفنی ای که میان اشتون و 6 کشور اروپائی انجام شد آنان استانبول را برای برگزاری دور جدید مذاکرات پیشنهاد کرده بودند در حالیکه در پایان نظر ایران در مورد برگزاری مذاکره در قزاقستان را پذیرفتند."

این تحلیلگر سیاسی در ادامه با اذعان به ورود "عزت مدارانه" جمهوری اسلامی ایران به مذاکرات هسته ای اشاره می کند که "دکتر صالحی در نشست امنیتی مونیخ تاکید کرد که حفظ "غرور ملی" برای ایرانیان در صدر اولویت ها قرار دارد. صالحی از کشوری می آید که هزاران سال فرهنگ و تمدن را با خود به همراه دارد و پیشرفته تر از بسیاری از همسایگان خود است. وی در جریان این نشست به تحصیلات عالی و بالای جوانان ایرانی نیز اشاره کرد." 

تحلیلگر در ادامه به بی تاثیر بودن تحریم ها اشاره کرده و می افزاید "تحریم های ضد ایرانی نتیجه معکوس داشته است ایران نشان داده که تسلیم نمی شود و عزت مدارانه وارد دور جدید مذاکرات می شود."موضوع مطلب : خبر ایران و جهان

درباره وبلاگ
خبرگزاری پرخبر

با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید.

نويسندگان
صفحات وبلاگ
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر

کلیه حقوق این وبلاگ برای خبرگزاری پرخبر محفوظ است