خبرگزاری پرخبر
خبر های جدید دنیا از دیجیتال تا آنالوگ , سیاسی ,اجتماعی ,مذهبی,اقتصادی
به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید
"جورج شولتز" وزیر امور خارجه پیشین آمریکا به دولت اوباما پیشنهاد داده است که بایستی به "بن بست" با ایران پایان دهد و برای انجام مذاکرات دو جانبه به ایران پیامی مخفی ارسال نماید.

به گزارشباشگاه خبرنگاران به نقل از المانیتور، این مقام پیشین دولت آمریکا سه شنبه شب در جلسه ای در شورای روابط خارجی آمریکا نسبت به خطر به ادعای وی "اشاعه سلاح های هسته ای" از جانب ایران هشدار داد. 
وی در هشدار به دولت اوباما گفت "ببینید در اطرافتان چه می گذرد. بایستی امکان ساخت سلاح هسته ای را متوقف سازیم. این خطر در حال رشد است."
 وی همچنین در گفتگو با پایگاه تحلیلی "المانیتور" به دولت آمریکا توصیه کرده است که "پیامی مخفی به ایران ارسال نماید تا روند ایجاد توافق با ایران در مذاکرات چندجانبه تسهیل شود و به بن بست بوجود امده پایان داده شود."

وی با اذعان به این نکته که نمی توان ایران را متوقف اظهار داشت "بازداشتن ایران، خواهش می کنم به من چند لحظه وقت دهید !"
وی اظهار داشت "بین تحریم و یا جنگ راههای دیگری نیز وجود دارد که ما آنها را امتحان نکرده ایم." 
وی همچنین با اذعان به قدرت جمهوری اسلامی ایران از دولت اوباما انتقاد کرده و گفته است اوباما در مقابل در اختیارگیری پهپاد آمریکایی توسط ایران از خود ضعف نشان داده است. 
این دیپلمات پیشین دولت آمریکا در مورد سوریه نیز به تکرار ادعاهای قدرت های غربی پرداخت و مدعی شد که دولت سوریه سلاح های خطرناکی در اختیار دارد با این حال وی به دولتمردان آمریکائی توصیه نکرد که دست به اقدامی نظامی علیه سوریه بزنند. 
شولتز همچنین از تحریک کردهای منطقه و تشکیل کشوری "خودمختار" توسط آنان دفاع کرد و گفت "فکر نمی کنم سوریه تجزیه شود، آن کشور از اقوام و فرقه های مختلف تشکیل شده است و در صورتیکه هر گروه قومی بتواند منطقه خودمختار خود را تشکیل دهد مشکلی ایجاد نخواهد شد."


موضوع مطلب : خبر ایران و جهان

درباره وبلاگ
خبرگزاری پرخبر

با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید.

نويسندگان
صفحات وبلاگ
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر

کلیه حقوق این وبلاگ برای خبرگزاری پرخبر محفوظ است