خبرگزاری پرخبر
خبر های جدید دنیا از دیجیتال تا آنالوگ , سیاسی ,اجتماعی ,مذهبی,اقتصادی
به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید
حدود چهل افسر نظامی اسرائیلی در خاک سوریه، شورشیان مسلح را سازماندهی می‌کنند .

به گزارش پرس تی وی ؛ کارشناس سیاسیِ لبنانی گفت، حدود چهل افسر نظامی اسرائیلی در خاک سوریه، گروه‌های شورشی مسلحِ ضد دولتی را سازماندهی و رهبری می‌کنند و حتی برخی از این افسرانِ اسرائیلی در خاک سوریه کشته شده‌اند، اما اطلاعات مربوط به آن فوق‌محرمانه نگه داشته شده است. 

 رضوان ریزک، تحلیلگر سیاسی، ضمن گفتگوی اختصاصی زنده از بیروت با مجری این شبکه درباره حمله اخیر اسرائیل به تأسیسات نظامی سوریه گفت، هدف اسرائیل از این حمله، چنان که در واژه‌های نظامی به آن اشاره شده: جاسوسی با آتش است؛ یعنی آنان به تأسیساتی که به آن شک دارند حمله می‌کنند تا برایشان مشخص شود چه تسلیحاتی در این تأسیسات، ذخیره سازی شده است. وی افزود به نظر من اسرائیلی ها به شدت نگران تسلیحاتی هستند که سوریه از روسیه و چین دریافت کرده است.

وی افزود، به نظر من اسرائیلی‌ها از سوی دیگر ممکن است توجه چندانی به تأسیسات خاص نظامی در سوریه نداشته‌اند، بلکه تلاش داشتند با تحریک سوریه، نیروهای سوری را وادار کنند از موشک‌های ضدهواییِ بسیار پیچیده و پیشرفته‌ای که اخیراً از روسیه و چین دریافت کرده‌اند استفاده کنند، تا برای اسرائیلی‌ها نوع و قدرت این موشک‌ها مشخص شود. این در حالی است که سوری‌ها هوشمندتر از این هستند که در یک درگیریِ کوتاه، دست خود را رو کنند و بهترین سلاح‌های خود را به اسرائیلی‌ها نشان دهند. لذا به نظر من، با چنین تحریک‌های مختصری، سوریه به تله اسرائیل نخواهد افتاد و به هیچ‌وجه وارد جنگ با اسرائیل نخواهد شد و اسرار نظامی خود را به این سادگی برملا نخواهد کرد. 
مجری این شبکه پرسید، با این حال، تلویزیون سوریه اعلام کرده است که نیروهای اسرائیلی در نزدیکی مرز سوریه مستقر شده‌اند؛ به نظر شما سوریه چه واکنشی به استقرار این نیروها در نزدیکی مرزهایش نشان خواهد داد؟ 
ریزک پاسخ داد، به نظر من سوریه وارد جنگ و درگیریِ مستقیم با اسرائیل نخواهد شد، بلکه سوری‌ها خود را کاملاً آماده و قدرتمند نگه داشته‌اند و کارت‌های مخفیِ فراوانی که در دست خود دارند به این سادگی رو نخواهند کرد. آنان (مقامات سوری) به اسرائیلی‌ها اجازه نخواهند داد کشف کنند سوریه چه نوع سلاح‌های پیچیده‌ای در اختیار دارد. این کارشناس ادامه داد، ما اطلاعاتی در دست داریم که براساس آن می‌دانیم اسرائیل‌ها عمیقاً درگیر مسائل داخلی سوریه بوده و از گروه‌های تروریستی در درون سوریه حمایت می‌کند و به طور مستقیم در جنگ‌های میدانی در خاک سوریه دخیل هستند. 
وی افزود، بر اساس همین اطلاعاتی که ما به دست آورده‌ایم، حدود چهل افسر نظامی اسرائیلی در درون سوریه مشغول رهبری و سازماندهی گروه‌های شورشیِ مسلح، علیه ارتش سوریه هستند. حتی برخی از این افسرانِ اسرائیلی در سوریه کشته شده‌اند، اما اطلاعات مربوط به آن، فوق‌محرمانه نگه‌داشته شده است. لذا ما به چنین حملات هوایی از جانب اسرائیل نیاز نداریم تا بدانیم اسرائیل عمیقاً درگیر مسائل داخلی سوریه است. رضوان ریزک در خاتمه افزود، به نظر من اسرائیلی‌ها با این حمله هوایی همچنین تلاش داشتند بفهمند سوریه چه نوع محافظت‌های پدافندی در اطراف دمشق دارد که در این هدف خود نیز شکست خوردند و هیچ اطلاعاتی در این خصوص به دست نیاوردند.


موضوع مطلب : خبر داغ

درباره وبلاگ
خبرگزاری پرخبر

با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید.

نويسندگان
صفحات وبلاگ
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر

کلیه حقوق این وبلاگ برای خبرگزاری پرخبر محفوظ است