خبرگزاری پرخبر
خبر های جدید دنیا از دیجیتال تا آنالوگ , سیاسی ,اجتماعی ,مذهبی,اقتصادی
به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید
اخیراً کتابی در سرزمین‌های اشغالی منتشر شده بنام «عملیات‌های بزرگ موساد» که در این کتاب "مایکل بار- زوهار" و "نیسیم مشعل" بحث‌های مفصل و مصاحبه‌های اختصاصی را با فرماندهان اسرائیلی و جاسوسان موساد ارائه داده‌اند و به برخی از عملیات‌های تروریستی این رژیم در خارج از سرزمین‌های اشغالی اشاره کرده‌اند.

به گزارش ایران آباد، بخش‌هایی از این کتاب به خصوص قسمت‌های ترور رهبران مقاومت آن توسط برخی رسانه‌های عربی ترجمه و منتشر شد، اما بدون شک، داستان‌هایی که این دو نویسنده از ترورهای موساد روایت کرده‌اند، تا اندازه بسیار زیادی با تحریف و دروغ آمیخته است.
 
در این کتاب روایتی در مورد نحوه ترور حاج عماد مغنیه آمده است که هر چند در کلیات صحیح است، اما در جزئیات به صورت اساسی مشکل دارد؛ اما متاسفانه رسانه‌های فارسی زبان هم بدون اشاره به این اشکالات عمده صرفاً به دلیل جذب مخاطب؛ اقدام به ترجمه و انتشار چنین مطالبی می‌کنند.


در این کتاب در دو مورد به صورت آشکار در سه مورد علیه حاج عماد مغنیه دروغ گفته شده است، اول در مورد مکان ترور است و دوم در مورد شخص خود وی و سرانجام در مورد عامل شناسایی و ترور.
 
1- واقعیت آن است که حاج عماد مغنیه زمانی ترور شد که از محل جشن سفارت ایران در دمشق باز می‌گشت. سفارت ایران در بزرگراه المزه و در منطقه کفرسوسه قرار دارد؛ درست همان جایی که ترور شد و موساد گفته که او با همسر دوم خود بوده است.
 
2- در مورد تغییر چهره و عمل جراحی حاج عماد. موساد برای آنکه سرپوشی بر ناتوانی خود در شناسایی این فرمانده مقاومت در طول 25 سال تعقیب بگذارد، اتهام تغییر چهره و جراحی پلاستیک را به وی زده است، در حالی که همه تصاویر و فیلم‌های موجود از وی حکایت از آن دارد که او هیچ عمل جراحی انجام نداده است و اگر عمل جراحی انجام داده چگونه مامور موساد او را شناسایی کرده است و تصویر او را به تل‌آویو فرستاده تا تایید شود؟
 
3- گفته شده که عماد مغنیه آن روز محافظان خود را به همراه نداشته است. اصولاً حاج عماد هیچ وقت با محافظ جایی نمی‌رفت. یکی از شگردهای اصلی او رفت و آمد تنها و بدون محافظ بود.
 
4 در مورد عامل شناسایی نیز باید گفت هیچ ماموری اسرائیلی در این ترور در داخل دمشق حضور نداشته است. موساد برای آنکه القا کند که در دمشق حضور فیزیکی – آن هم منطقه به شدت امنیتی کفرسوسه – دارد، چنین دروغ شاخداری را سر هم کرده است. عامل شناسایی و ترور یک سوری بود که بر اساس تصویری که سازمان اطلاعات عربستان هنگام آخرین سفر حج حاج عماد از وی تهیه کرده بود، او را شناسایی و بمب را در بالشتک صندلی خودروی وی جاسازی کرد.
 
به هر حال به نظر می‌رسد انتشار چنین تحلیل‌های دروغی کار موساد باشد که با زیرکی خاص خود در حال قدرت‌نمایی از طریق چاپ چنین کتاب‌هایی است. بدون شک این کتاب را نه این دو نویسنده، بلکه خود موساد برای سندسازی و منبع سازی تهیه و تدوین آن را به این دو نفر سپرده است.
 
در مورد ترور محمد المبحوح مسول نظامی حماس که در دبی به شهادت رسید نیز دروغ آشکاری وجود دارد؛ همه اسناد حکایت از دست داشتن سازمان اطلاعات قطر؛ شبکه الجزیره و یکی از خبرنگاران آن در شناسایی مکان المبحوح و انتقال آن به موساد دارد که در گزارش دیگری به آن پرداخته خواهد شد.موضوع مطلب : خبر ایران و جهان

درباره وبلاگ
خبرگزاری پرخبر

با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید.

نويسندگان
صفحات وبلاگ
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر

کلیه حقوق این وبلاگ برای خبرگزاری پرخبر محفوظ است