خبرگزاری پرخبر
خبر های جدید دنیا از دیجیتال تا آنالوگ , سیاسی ,اجتماعی ,مذهبی,اقتصادی
به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید

عضو کمیسیون بهداشت از وزارت بهداشت خواست با تمهیدات ویژه مشکلات بیماران خاص را در تهیه دارو مرتفع کند.

عبدالرحمان رستمیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پانا، ضمن اشاره به افزایش قیمت داروهای بیماری های خاص و صعب‌العلاج بیان کرد: متاسفانه تاکنون بخش اندکی از ارز تخصیص یافته به داروهای وارداتی از سوی بانک مرکزی پرداخت شده و همین مسئله زمینه ساز مشکلات زیادی شده است.

وی ادامه داد: تاکنون تنها 50 درصد از بودجه بیماری های صعب العلاج پرداخت شده و در حال حاضر برخی بیماران خاص از جمله بیماران کلیوی، هموفیلی و تالاسمی با مشکلات زیادی دست در گریبان شده‌اند و هزینه‌های آنها به شکل سرسام آوری افزایش یافته است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، یادآور شد: وزارت بهداشت با توجه به شرایط حال حاضر باید در اختصاص کامل اعتبارات حوزه درمان تلاش کند و آن را در ردیف مهم ترین برنامه های خود قرار دهد.

وی افزود: علاوه بر افزایش چند برابری قیمت داروهای بیماری های خاص، این داروها دچار کاهش شده و هم اکنون در بازار دارویی کشور کمیاب شده اند تا آن جایی که برخی از بیماران خاص به شدت دچار مشکلات جدی شده اند.

نماینده مردم دامغان در مجلس نهم تاکید کرد: کمبود اعتبارات در حوزه سلامت و به تبع آن افزایش قیمت داروهای خاص به بیماران خاص صدمات زیادی وارد می کند و از این رو وزارت بهداشت باید با اتخاذ سیاست های درست و تمهیدات ویژه این بحران را حل کنند.

به گزارش پانا، در همین راستا، رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی از تشدید مشکلات دارویی این بیماران در ماه های اخیر خبر داده است. همچنین طی هفته های گذشته بنیاد امور بیماری‌های خاص طی ‌نامه‌ای به وزیر بهداشت، ضمن ابراز نگرانی از مشکلات پیش آمده در حوزه دارویی بیماران تالاسمی کشور، نسبت به عواقب مشکلات ناشی از عدم رسیدگی فوری به این موضوع در آینده درمان بیماران تالاسمی هشدار داد.موضوع مطلب : خبر ایران و جهان

درباره وبلاگ
خبرگزاری پرخبر

با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید.

نويسندگان
صفحات وبلاگ
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر

کلیه حقوق این وبلاگ برای خبرگزاری پرخبر محفوظ است