خبرگزاری پرخبر
خبر های جدید دنیا از دیجیتال تا آنالوگ , سیاسی ,اجتماعی ,مذهبی,اقتصادی
به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید

رابطه امریکا با  جمهوری اسلامی از دیر باز با چالش های بی سابقه ای از حیث  اعتقادی و روابط دیپلماتیک برخوردار است و به نظر میرسد . برداشتن موانع این رابطه یک کار درازمدت و بدین سادگی ها امکان پذیر نیست .  امریکا در سال 1358 بصورت یکطرفه  رابطه خود را با ایران قطع کرد و همزمان جمهوری اسلامی در صدر دشمنان ایالات متحده قرار گرفت .


در تمام این 32 سال دشمنی ایالات متحده با جمهوری اسلامی با حدت و شدت فراوان ادامه داشته است . بطوریکه این دشمنی گاها از ورطه عقلانی خارج و در حقیقت پای احساسات متکبرانه مقامات این کشور در این دشمنی ها محسوس است .یعنی در واقع  سیاسیون امریکایی نیز هیچ دریچه ای برای صلح و رابطه با جمهوری اسلامی برای خود باز نگذارده اند.   

  از سوی دیگر تصمیم رابطه با امریکا تنها و تنها بر عهده شخص  مقام  معظم رهبری  است و گفته های دیگر رجال سیاسی  در این حوزه   همچون (رفع مشکلات اقتصادی کشو در گرو ارتباط با آمریکا است - ارتباط با آمریکا  بیت با یزید است) بسیار  نیز نارسا ورسانه ای کردن آن   عین ناصواب است .

وقتی اشخاصی در رابطه با امریکا چنین اظهار نظری  می کند در حقیقت حتی  مترصدند برای مقام ولایت نیز خط قرمز تعیین  کنند و این اظهار نظر افراطی  ما را به یاد رفتار صفینیان  می اندازد.

مگر نه آنکه غدیر یعنی آنان که جلو رفته اند بازگردند و آنان که عقب مانده اند خود را به غافله برسانند که اصل پیام غدیر تبعیت تام از ولایت است.موضوع مطلب : خبر داغ

درباره وبلاگ
خبرگزاری پرخبر

با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید.

نويسندگان
صفحات وبلاگ
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر

کلیه حقوق این وبلاگ برای خبرگزاری پرخبر محفوظ است