خبرگزاری پرخبر
خبر های جدید دنیا از دیجیتال تا آنالوگ , سیاسی ,اجتماعی ,مذهبی,اقتصادی
به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید

 

بزودی 1500 خانه به‌زلزله زده‌ها تحویل می‌شود
وزیر راه و شهرسازی که به همراه رئیس کمیسیون عمران مجلس و رئیس بنیاد مسکن امروز (پنج شنبه) به مناطق زلزله زده سفر کرده است از اتمام اسکلت 7000 واحد مسکونی و بهره برداری از 1500 واحد مسکونی در روزهای آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر خبر به نقل از وزارت راه و شهرسازی, مهندس علی نیکزاد در این سفر صبح امروز آخرین روند بازسازی مناطق زلزله‌زده شهرهای ورزقان، اهر و هریس را مورد بررسی قرارداد و بر تسریع در اسکان ساکنان دایمی روستاهای زلزله زده تاکید کرد.
منبع:شهر حبر


وی در حاشیه بازدید از روستای زلزله‌زده هفتد‌ران از توابع شهرستان هریس در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه دولت تا آخرین واحد ساکنان دایمی و فصلی مناطق زلزله‌زِده بازسازی خواهد کرد، تصریح کرد: تا قبل از آغاز فصل سرما 5 تا 6 هزار نفر که به طور دایمی در روستاهای زلزله‌زده زندگی می‌کردند، اسکان می‌یابند.
وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: پی‌ریزی حدود 12 هزار واحد مسکونی در منطقه زلزله ‌زده آذربایجان شرقی به پایان رسیده و کار آواربرداری مناطق زلزله‌ زده نیز تمام شده است.
مهندس نیکزاد بیان کرد: کار نصب بیش از 5 هزار واحد کانکس‌هایی نیز که در فصل سرما به عنوان اسکان موقت استفاده می شود و سپس کاربرد انباری دارد طی بیست روز آینده به اتمام می‌رسد و با دستور رئیس‌جمهور 3 هزار واحد دامی پیش ساخته در روستاها در حال نصب است و بقیه نیز به سرعت نصب می‌شود.
وی یادآور شد: آمار بازسازی لحظه به لحظه در حال افزایش است و تلاش گروه‌های بازسازی در کنار نشاط و امیدواری مردم آینده روشنی را در این مناطق نوید می‌دهد.
نیکزاد همچنین در جلسه‌ای با حضور مسئولان بنیاد مسکن استان‌های معین روند بازسازی و نحوه پرداخت تسهیلات به مردم زلزله‌زده را بررسی کرد.

22 میلیون وام مسکن مهر برای مناطق زلزله زده

مهندس نیکزاد در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: با موافقت بانک مسکن وام مسکن شهری در شهرستان‌های اهر، هریس و ورزقان 22 میلیون تومان خواهد بود و این وام که از محل تسهیلات مسکن مهر پرداخت می‌شود در چهار مرحله به متقاضیان واگذار شود.
وی خاطرنشان کرد: برای پرداخت این وام در مراحل اول و دوم تاییدیه بنیاد مسکن کافی است و نیازی به بازرسی نیست اما در مراحل بعدی بازرسی بانک مسکن بلامانع است.
مهندس نیکزاد همچنین افزایش ودیعه مسکن مستاجران در مناطق زلزله‌زده به 25 میلیون تومان را از دیگر مصوبات جلسه ستاد بازسازی ذکر کرد و گفت: در این جلسه مقرر شد موضوع پروانه ساخت و تاییدیه نظام مهندسی در شهرستان‌های اهر، هریس و ورزقان ظرف یک هفته آینده با دستور استاندار آذربایجان شرقی و پیگیری بنیاد مسکن و اداره کل راه و شهرسازی استان اقدام شود.
وی بیان داشت: در این جلسه همچنین مقرر شد وام تعمیرات در شهرهای شهرستان‌های اهر، هریس و ورزقان نیاز به معرفی به شهرداری نداشته و با تایید بنیاد مسکن قابل واگذاری باشد.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اهتمام دولت برای تسریع در اسکان دائمی زلزله‌زدگان خاطرنشان کرد: بیش از 6 هزار کانکس در روستاهای زلزله‌زده نصب شده که انتقال مردم از چادر به این کانکس‌ها مورد تاکید است و دستگاه‌های مربوط نیز باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن انشعاب آب و برق این کانکس‌ها را تامین کنند.موضوع مطلب : خبر داغ / خبر ایران و جهان

درباره وبلاگ
خبرگزاری پرخبر

با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی, به وبلاگ خبرگزاری پرخبر خوش آمدید.

نويسندگان
صفحات وبلاگ
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر

کلیه حقوق این وبلاگ برای خبرگزاری پرخبر محفوظ است